PRELIMINÄR TIDTABELL

FREDAG

18.00 – 20.00 Välkommen, anmälning och inkvartering

Kvällsbit i skolans matsal

20.00 Sjung in med Höstdagarnas kompgrupp

20.30 Höstdagsstämningen stiger!

Öppning av Höstdagarna 2018 i idrottshallen
Fanor o feelis + att Höstdagskampen är här igen!

22.00 Människa kom fram mässa i Akaa kyrka
Grillen är öppen

Nattcafé i skolan

00.00 Caféet stänger

00.30 Tystnad

 

LÖRDAG

08.00 – 09.00 Väckning och morgonmål

09.00 Sjung igång den nya dagen

09.15 Morgonshow i idrottshallen
Morgonandakt med Pedersöre församling
Tal av My Ström

10.15 Verkstadspass 1

11.30 – 13.00 Lunch i skolans matsal

(Ungdomsarbetarkaffe i Lärarrummet från 12.15)

13.15 Verkstadspass 2

14.45 Sjung in

15.00 Eftermiddagssamling
Dr Hoppson, HD-kamp och Höstdagspost

16.00 Verkstadspass 3

17.30 Programpark 1: Höstmöte, ljuständning och Höstdagssång

17.45 – 19.15 Middag

19.00 Programpark 2: Allhelgonaandakt, karaoke och ljuständning

20.00 Sjung in kvällen

20.15 HJÄLTESHOW & aftonandakt i hallen
Show och fest, talanger och trevliga typer
Frank Johansson talar
HD Onstage

21.30 – 22.30 Kvällsbit i skolans matsal

22.30 Bongo i hallen. Scenen är din!
Nattbio i skolans auditorium och nattstämning i Höstdagscaféet

23.00 Open stage i hallen. Scenen är din!

00.30 Caféet stänger

01.00 Tystnad

 

SÖNDAG

08.00 – 09.15 Väckning och morgonmål

09.15 Sjung in

09.30 Söndagssamling i hallen – en sista dos Höstdagsstämning
Morgonandakt med Sibbo svenska församling
Tal av Christa Mickelsson
Hjältegames

Tid att packa ihop sitt pick och pack

12.00 Mässa

13.00 Hemfärd (lunchpaket delas ut)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s