PRELIMINÄR TIDTABELL

FREDAG

18.00 – 20.00 Välkommen, anmälning och inkvartering

Kvällsbit i skolans matsal

20.00 Sjung in med Höstdagarnas kompgrupp

20.30 Höstdagsstämningen stiger!

Öppning av Höstdagarna 2018 i idrottshallen

22.00 Mässa i Akaa kyrka

Nattcafé i skolan

00.00 Caféet stänger

00.30 Tystnad

 

LÖRDAG

08.00 – 09.15 Väckning och morgonmål

09.00 Sjung igång den nya dagen

09.15 Morgonandakt, morgonshow och morgonjumppa i idrottshallen


10.15 Verkstadspass 1

11.30 – 13.00 Lunch i skolans matsal

(Ungdomsarbetarkaffe i Lärarrummet från 12.30)

13.15 Verkstadspass 2

14.45 Sing in

15.00 Eftermiddagssamling

16.00 Verkstadspass 3

17.30 Programpark 1: (möjlighet till församlingsvisa träffar)

17.45 – 19.15 Middag

19.00 Programpark 2: (möjlighet till församlingsvisa träffar)

20.00 Sjung in kvällen

20.15 KVÄLLSSHOW & aftonandakt i hallen

 

21.30 Kvällsbit i skolans matsal

22.30 Bongo och Open stage i hallen. Scenen är din!

Nattbio i skolans auditorium och nattstämning i Höstdagscaféet

00.30 Caféet stänger

01.00 Tystnad

 

SÖNDAG

08.00 – 09.15 Väckning och morgonmål

09.15 Sjung in

09.30 Söndagssamling i hallen – en sista dos Höstdagsstämning

 

Tid att packa ihop sitt pick och pack

12.00 Mässa

13.00 Hemfärd (lunchpaket delas ut)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s